Tradiční čínská medicína - TCM POINT

Terapie tradiční čínské medicíny

Tradiční čínská medicína - jak probíhá terapie Dříve, než začneme léčit, musíme provést důkladné vyšetření a dobrat se k příčině onemocnění. Úvodní vyšetření tradiční čínské medicíny trvá přibližně jednu hodinu. Jeho hlavním nástrojem je dotazování se. Terapeut se vyptává nejen na vaše konkrétní onemocnění, ale i na vaše další problémy, které s onemocněním zdánlivě nemusejí souviset. Poté odebere pulz a prohlédne si váš jazyk. Pulz a jazyk slouží jako poměrně důležitý diagnostický nástroj a můžeme z nich vyčíst mnoho nejrůznějších nerovnováh v organismu. Na první sezení je dobré si přinést lékařské zprávy, laboratorní vyšetření apod., pokud je máte.

Po shromáždění všech příznaků terapeut určí základní obrazy nemoci a stanoví léčbu. Tradiční čínská medicína má několik nástrojů, které terapeut může použít k léčbě:

Fytoterapie

Tradiční čínská medicína - jak probíhá terapie Tradiční čínská medicína používá k léčbě směsi bylin (případně minerálů apod.) v různých formách. Nejčastěji se používá forma Tang. Jde o směs připravenou z jednotlivých bylin, která se následně vaří. Tato forma je nejúčinnější, jelikož je namíchána pacientovi přesně na jeho konkrétní problémy.

Další formou jsou bylinky slisované do tabletek – forma WAN. Tato forma je pohodlná a účinná, ale má svá omezení. Jedná se o směsi namíchané předem a nejsou tudíž „ušité“ na konkrétní problémy pacienta. Je určitě mnoho případů, kdy je lze účinně použít, zvláště u jednodušších stavů či u dětí. K dalším formám fytoterapie patří masti, bylinné náplasti, sirupy apod.

Všechny produkty nabízené TCM POINT prošly mnoha kontrolními a schvalovacími procesy, a proto zaručujeme jejich kvalitu a bezpečnost.

Akupunktura

Tradiční čínská medicína - jak probíhá terapie Akupunktura je další neméně významnou a účinnou součástí terapie tradiční čínské medicíny. Je to metoda, při níž terapeut pomocí malých jehliček ovlivňuje akupunkturní body a dráhy. Tím se ovlivňuje energie Qi proudící v akupunkturních drahách, a lze tak docílit opětné nastolení rovnováhy organismu. Terapeut vybere sestavu akupunkturních bodů podle konkrétního stavu pacienta. Tato sestava bodů se může i v průběhu léčby měnit tak, jak se vyvíjí zdravotní stav pacienta.

Pod akupunkturu spadá i používání baněk a moxibuce (požehování). Akupunktura se obvykle aplikuje 1-2krát týdně. Minimálně je třeba 8 sezení, tento cyklus se dle potřeby opakuje.

Dietetika

Tradiční čínská medicína - jak probíhá terapie Jste to, co jíte :-) Dietetika hraje také významnou úlohu při léčbě. Na základě diagnostiky dostanete dietní doporučení, jejichž dodržování je nezbytné pro úspěšnou léčbu nemoci.

Další metody, jež používá tradiční čínská medicína

K dalším metodám tradiční čínské medicíny patří tuina (čínská masáž) a čínská zdravotní cvičení.

Doba léčby, kterou zabere tradiční čínská medicína

Doba, v níž tradiční čínská medicína léčí pacienta, je velmi individuální. Trvá od jednoho týdne až řádově po měsíce. Obecně se dá říct, kolik roků onemocnění trvá, tolik měsíců se léčí. Zlepšení problému by však mělo být znatelné do dvou měsíců léčby. Mnoho pacientů však pociťuje účinek léčby již mnohem dříve.


© kreativní webdesign, tvorba www stránek: NET-VOR | validní xhtml a CSS